Novosti

facebook
Twitter
Instagram

SoundGuardian

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

porin 1

Na svečanoj ceremoniji u zagrebačkom Matis Absolute Loungeu objavljene su nominacije za jubilarno 25. izdanje Glazbene nagrade Porin. Glasačko tijelo u prvom krugu glasanja svoje favorite je biralo među ukupno 1645 ovogodišnjih prijava raspoređenih u 35 kategorija.

Prema glasovima struke najviše nominacija, njih devet, osvojili su Mia Dimšić i njeni suradnici. Mijin album “Život nije siv” konkurira za Album godine te također i u kategoriji Najbolji album pop glazbe, dok je pjesma “Bezimeni”, sa spomenutog albuma, nominirana za Pjesmu godine. Album “Život nije siv” osvojio je nominacije i u kategorijama za najbolju produkciju i najbolju snimku, a naslovnica albuma konkurira za najbolje likovno oblikovanje. Album “Božićno jutro” nominiran je za najbolji album popularno duhovne glazbe. Mia Dimšić također konkurira za najbolju žensku vokalnu izvedbu s pjesmom “Sunce, oblak, vjetar”, koja je nominirana i za najbolji aranžman.

Osim Mije Dimšić, u atraktivnoj kategoriji za najbolju žensku vokalnu izvedbu nominirane su i Josipa Lisac i Antonela Doko.
Za najbolju mušku vokalnu izvedbu ove godine nominirani su Jacques Houdek, Kedžo i Oliver Dragojević.

Za Pjesmu godine u konkurenciji su: pjesma “Ako voliš ovu ženu” koju izvode Željko Bebek i Oliver Dragojević, potpisana od autorskog tima Branimir Mihaljević i Nenad Ninčević, pjesma “Bezimeni” koju izvodi i autorski potpisuje Mia Dimšić, “Biram” od Detoura koju autorski potpisuje Nenad Borgudan, pjesma Predraga Martinjaka “Neka ti plove brodovi” koju izvodi Massimo te “Reno 4” koju izvodi i autorski potpisuje Mile Kekin.

Porin 2

Parni Valjak te Chui i Jazz orkestar Hrvatske radiotelevizije također se ističu s velikim brojem nominacija.

Parni Valjak kao grupa nominirani su za najbolju izvedbu grupe s vokalom, a njihov kompilacijski album “Antologija” za tematsko povijesni album. Album “Live in Pula” nominiran je za najbolju produkciju i snimku te za najbolji koncertni album u čijoj kategoriji su još u konkurenciji Massimo i Zagrebački solisti s albumom “Isti osjećaj” te album “Live Unpljugd 2 Gavella” Psihomodo popa.

Album “Chui ovu glazbu” nominiran je za najbolji jazz album, a Chui i Jazz orkestar Hrvatske radiotelevizije nominirani su za najbolju izvedbu i najbolju skladbu jazz glazbe, autora Tonija Starešinića. Album je nominiran i u prestižnoj kategoriji za Album godine gdje su mu konkurencija Natali Dizdar s albumom “Iluzije”, Jinxi i njihov album “Pogrebi & pomiriši”, Mayales za album “Simbol za sunce” te već spomenuta Mia Dimšić s albumom “Život nije siv”.

U kategoriji Najbolji album zabavne glazbe nominacije su osvojili album “Naša bila štorija” - sljedećih izvođača: Severine, Gorana Karana, Danijele Martinović, Giuliana, Tedija Spalata, Arijane Čuline, Stefana Kokoškova i Snježane Sinovčić Šiškov, album “Naša velika pjesmarica - The Great Yugoslav Songbook” Vesne Pisarović te album “Ono nešto naše” Željka Bebeka.

Za najbolji pop album ove godine nominirani su Natali Dizdar s albumom “Iluzije”, “Pogrebi i pomiriši” grupe Jinx i ranije spomenuti album “Život nije siv” Mije Dimšić.

U kategoriji Novi izvođač godine nominirani su Boris Štok, Carla Belovari i Fluentes.

Porin 3

U kategoriji Najbolji album jazz glazbe, Jazz orkestar Hrvatske radiotelevizije ove godine ima čak dvije nominacije, jednu uz grupu Chui s albumom “Chui ovu glazbu” i jednu s Markom Toljom za album “Stavi pravu stvar”. Nominaciju za najbolji jazz album osvojio je i Zvjezdan Ružić Sextet s albumom “Elfin Farewell”.

U kategoriji za najbolji album klasične glazbe nominacije su osvojili Radovan Cavallin za album “11 Per 1 In 1”, Aljoša Jurinić za album “Chopin Alive” te Pavao Mašić s albumom “Johann Sebastian Bach: Umijeće fuge”.

Finaliste glazbene nagrade na ceremoniji proglašenja nominacija predstavili su kolege glazbenici, poznati radijski i televizijski voditelji te predstavnici medija, a dobitnici u svakoj od 35 kategorija bit će poznati na svečanoj dodjeli koja će se održati 23. ožujka u splitskoj Spaladium Areni.

Tko će sve osvojiti Porinove statue odlučit će glasačko tijelo u drugom krugu glasanja, kada će birati najbolje od najboljih.

Lista nominiranih

Nominacije u Kategoriji br. 1 - Album godine
ŽIVOT NIJE SIV - MIA DIMŠIĆ
POGREBI & POMIRIŠI - JINX
CHUI OVU GLAZBU - CHUI I JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
Iluzije - Natali Dizdar
Simbol za Sunce - Mayales

Nominacije u Kategoriji br. 2 - Pjesma godine
BEZIMENI - MIA DIMŠIĆ
AKO VOLIŠ OVU ŽENU - ŽELJKO BEBEK I OLIVER DRAGOJEVIĆ
Reno 4 - Mile Kekin
Biram - Detour
Neka ti plove brodovi - Massimo

Nominacije u Kategoriji br. 3 - Novi izvođač godine
Fluentes
Carla Belovari
Boris Štok

Nominacije u Kategoriji br. 4 - Najbolji album zabavne glazbe
ONO NEŠTO NAŠE - ŽELJKO BEBEK
Naša bila štorija - Severina, Goran Karan, Danijela Martinović, Giuliano, Tedi Spalato, Arijana Čulina, Stefan Kokoškov, Snježana Sinovčić Šiškov
Naša velika pjesmarica - The Great Yugoslav Songbook - Vesna Pisarović, Walter Quintus, Vladimir Pamparov

Nominacije u Kategoriji br. 5 - Najbolji album pop glazbe
ŽIVOT NIJE SIV - MIA DIMŠIĆ
POGREBI & POMIRIŠI - JINX
Iluzije - Natali Dizdar

Nominacije u Kategoriji br. 6 - Najbolji album rock glazbe
Simbol za Sunce - Mayales
To Love - Jonathan
RED - MARKIZ

Nominacije u Kategoriji br. 7 - Najbolji album alternativne i klupske glazbe
Haze - Irena Žilić
System Error - Brain Holidays
MUZIKA O NOGOMETU, JAZZU I PALAČINKAMA - MIKI SOLUS
Gravity - Kozmodrum

Nominacije u Kategoriji br. 8 - Najbolja ženska vokalna izvedba
JOSIPA LISAC - TEBI PUTUJEM (U SURADNJI S GRUPOM CHUI)
MIA DIMŠIĆ - SUNCE, OBLAK, VJETAR
ANTONELA DOKO - ODLIČNA STVAR

Nominacije u Kategoriji br. 9 - Najbolja muška vokalna izvedba
Izvođač - Skladba
OLIVER DRAGOJEVIĆ - RUSULICA (U SURADNJI S ELVISOM STANIĆEM)
JACQUES HOUDEK - MY FRIEND
KEDŽO - LJUBAVI MOJA

Nominacije u Kategoriji br. 10 - Najbolja izvedba grupe s vokalom
Detour - Biram
JINX - EASY
DARKO RUNDEK I EKIPA - TAMNI JORGOVAN
PARNI VALJAK - VRIJEME

Nominacije u Kategoriji br. 11 - Najbolja vokalna suradnja
ŽELJKO BEBEK I OLIVER DRAGOJEVIĆ - AKO VOLIŠ OVU ŽENU
BANG BANG FEAT. SAŠA ANTIĆ - KAKO STOJE STVARI
ZSA ZSA & VANNA - TRAGOM TVOJIH TRAGOVA

Nominacije u Kategoriji br. 12 - Najbolji album jazz glazbe
CHUI OVU GLAZBU - CHUI I JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
Stavi pravu stvar - Marko Tolja & Jazz orkestar HRT-a
Elfin Farewell - Zvjezdan Ružić Sextet

Nominacije u Kategoriji br. 13 - Najbolja skladba jazz glazbe
PUNCH - CHUI I JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
ALL AFTER ALL - DARKO JURKOVIĆ CHARLIE
Kanbal - Zvjezdan Ružić Sextet

Nominacije u Kategoriji br. 14 - Najbolja izvedba jazz glazbe
CHUI I JAZZ ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE - PUNCH
DARKO JURKOVIĆ CHARLIE - ALL AFTER ALL
Zvjezdan Ružić Sextet - Giant's Freedom

Nominacije u Kategoriji br. 15 - Najbolji album folklorne i etno glazbe
KRAVA NA OREHU - CINKUŠI
33 balade - Dunja Knebl
Selo Na Okuke / Village Tracks - Kries

Nominacije u Kategoriji br. 16 - Najbolji album klapske glazbe
51. FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ 2017 - NOVE SKLADBE - RAZNI IZVOĐAČI
DOŠLO VRIME - KLAPA DIŠPET
OMIŠKI - KLAPA BUNARI

Nominacije u Kategoriji br. 17 - Najbolji album tamburaške glazbe
SLAVONAC SAM, 'OĆU DA SE ZNA! - DIKE
12. GLAZBENI FESTIVAL ŠOKAČKE PISME ŽUPANJA, 2017. - RAZNI IZVOĐAČI
PO ŠOKAČKI - ŠOKCI

Nominacije u Kategoriji br. 18 - Najbolji album pop-folklorne glazbe
ZBOG LJUBAVI - KLAPA LUKA
DANAS SMO KRALJEVI - KAS
Popevka i ti - Rajko Suhodolčan i klapa Bistrica

Nominacije u Kategoriji br. 19 - Najbolji aranžman
ANTE GELO - IZMIJEŠANE BOJE - VANNA
ELVIS STANIĆ - RUSULICA - ELVIS STANIĆ FEAT. OLIVER DRAGOJEVIĆ
Branimir Jovanovac, Ante Gelo - SUNCE, OBLAK, VJETAR - MIA DIMŠIĆ

Nominacije u Kategoriji br. 20 - Najbolja produkcija
BRANIMIR JOVANOVAC - - - ŽIVOT NIJE SIV - MIA DIMŠIĆ
MARIJAN BRKIĆ BRK, NENAD ZUBAK - - - LIVE IN PULA - PARNI VALJAK
Pavle Miholjević, Jura Ferina, Petar Beluhan - - - Simbol za Sunce - Mayales
Denis Mujadžić Denyken - Reno 4 - singl - Mile Kekin

Nominacije u Kategoriji br. 21 - Najbolja snimka
LIVE IN PULA - PARNI VALJAK
ŽIVOT NIJE SIV - MIA DIMŠIĆ
AIR / ZRAK - ELVIS STANIĆ WITH OSLO SYMFONIORKESTER

Nominacije u Kategoriji br. 22 - Najbolji album klasične glazbe
JOHANN SEBASTIAN BACH: UMIJEĆE FUGE - PAVAO MAŠIĆ
Chopin Alive - Aljoša Jurinić
11 per 1 in 1 - Radovan Cavallin

Nominacije u Kategoriji br. 23 - Najbolja skladba klasične glazbe
Tomislav Uhlik: Mala slavonska rapsodija, za komorni gudački sastav do seksteta - Kvartet Rucner
Bruno Vlahek: Sonata za klarinet i klavir, op. 42 - Mihael Paar, klarinet; Filip Fak
Ivo Josipović: Kurosawin nemir svijeta - Zagrebački solisti; Zoran Juranić, dirigent; Hrvoje Sekovanić i Marko Mihajlović, zvona i timpani
Olja Jelaska: Rodinova meditacija - Ivana Bilić, marimba; Domagoj Pavlović, klarinet; Mia Elezović, klavir

Nominacije u Kategoriji br. 24 - Najbolja izvedba klasične glazbe
Aljoša Jurinić - Nokturno u Des-duru, op. 27 br. 2
PAVAO MAŠIĆ - JOHANN SEBASTIAN BACH: DIE KUNST DER FUGE BWV 1080: CONTRAPUNCTUS 1
Mihael Paar, klarinet; Filip Fak, klavir - Silvije Glojnarić: Igra mala – Concertino za klarinet i klavir

Nominacije u Kategoriji br. 25 - Najbolja snimka albuma klasične glazbe
JOHANN SEBASTIAN BACH: UMIJEĆE FUGE - PAVAO MAŠIĆ
SCHERZO - PAPANDOPULO KVARTET SAKSOFONA
TOMASO CECCHINO: MADRIGALI ET CANZONETTE A TRE VOCI (1617.) - ANSAMBL RESPONSORIUM
Ivan Božičević - autorski album - Ansambl Gradilište; Cantus Ansambl; Berislav Šipuš, dirigent; Srebrenka Poljak, klavir; Ivan Božičević, klavir

Nominacije u Kategoriji br. 26 - Najbolja produkcija albuma klasične glazbe
JOHANN SEBASTIAN BACH: UMIJEĆE FUGE - PAVAO MAŠIĆ
11 per 1 in 1 - Radovan Cavallin
Nezaboravljeni skladatelji - 3 majstora - Zagrebačka filharmonija

Nominacije u Kategoriji br. 27 - Najbolji album za djecu
3 PRAŠČIĆA / SLAVUJ - DAMIR URBAN, DAMIR MARTINOVIĆ - MRLE, MATEJ ZEC, ZORAN PRODANOVIĆ – PRLJA
EN TEN TINI - VESELI BOŽIĆ - RAZNI IZVOĐAČI
VUKOVAR U SRCU MOM - VUKOVARSKI GOLUBIĆI

Nominacije u Kategoriji br. 28 - Najbolji tematsko-povijesni album
100 ORIGINALNIH PJESAMA - IVO ROBIĆ - IVO ROBIĆ
APOCALYPSO - DARKO RUNDEK
ANTOLOGIJA - PARNI VALJAK

Nominacije u Kategoriji br. 29 - Najbolji album popularne duhovne glazbe
BOŽIĆNO JUTRO - MIA DIMŠIĆ
Nova stvorenja - Alan Hržica
TRI KRALJA JAHAHU - MIRKO ŠVENDA ŽIGA, KRUNOSLAV LAJTMAN, TONI ETEROVIĆ

Nominacije u Kategoriji br. 30 - Najbolji album s raznim izvođačima
64. ZAGREBAČKI FESTIVAL
KARLOVAČKO ROCKOFF 2017.
20. DALMATINSKA ŠANSONA ŠIBENIK 2017.

Nominacije u Kategoriji br. 31 - Najbolji koncertni album
Live Unpljugd 2 Gavella - Psihomodo Pop
LIVE IN PULA - PARNI VALJAK
Isti osjećaj - Massimo & Zagrebački Solisti

Nominacije u Kategoriji br. 32 - Najbolji instrumentalni album (izvan klasične i jazz glazbe)
MALE LJUBAVI (SUSRETI) - MATIJA DEDIĆ
Strings Only - Bow Vs Plectrum With Strings Of Zagreb Philharmonic Orchestra
Brass Symposium - Simply Brass Quintet

Nominacije u Kategoriji br. 33 - Najbolja instrumentalna izvedba (izvan klasične i jazz glazbe)
MATIJA DEDIĆ & MERIMA KLJUČO - POTRAŽI ME U PREDGRAĐU
Bow Vs Plectrum With Strings Of Zagreb Philharmonic Orchestra - Kit Blues
Andrej Grozdanov feat. Vlatko Stefanovski - God Rest Ye Merry Gentlemen

Nominacije u Kategoriji br. 34 - Najbolji video broj
Game of Thrones - 2Cellos
AKO VOLIŠ OVU ŽENU - ŽELJKO BEBEK I OLIVER DRAGOJEVIĆ
Biram - Detour

Nominacije u Kategoriji br. 35 - Najbolje likovno oblikovanje
ŽIVOT NIJE SIV - MIA DIMŠIĆ
GREATEST HITS - 30 GODINA - HLADNO PIVO
Iluzije - Natali Dizdar
Tvornica kulture Live - 35 godina - Boa